image

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Drobečková navigace

Úvod > Dokumenty > 08_Návaznost poskytované sociální služby na další dostupné zdroje

08 Návaznost dostupné služby na další dostupné zdroje

DPS Stachy – Kůsov podporuje a snaží umožnit uživatelům co nejvíce užívat běžné zdroje veřejných služeb. Při plánování služby klade důraz na spolupráci s rodinou, příbuznými a známými. Uživatelé mají možnost navštívit své blízké v jejich domácím prostředí.

DPS aktivně spolupracuje s institucemi, které poskytují služby veřejnosti. V případě spolupráce s těmito institucemi a zařízeními se vychází ze stanovených osobních cílů uživatele. Domov respektuje individuální rozhodnutí uživatele o tom, s kterými institucemi si přeje spolupracovat. Uživatelé jsou informováni i o tom, že v případě jejich zájmu o návštěvu výše uvedených institucí, úřadů je jim k dispozici personál domova, včetně zajištění dopravy služebním automobilem.

Zařízení spolupracuje s odborníky v určitých oblastech a využívá jejich zkušeností. V domově je zřízena ordinace praktického lékaře, který sem dojíždí dvakrát týdně. Dále zde ordinuje jedenkrát za čtrnáct dní lékařka v oboru psychiatrie. Dalšími službami, které provozuje DPS je kadeřnictví. V případě zájmu je možné objednat i pedikúru.

Každý uživatel se může svobodně rozhodnout, zda služeb zařízení využije nebo zda dá přednost jiným veřejným službám. V případě klientova zájmu, mu sociální pracovník může veřejnou službu doporučit, pomoci domluvit schůzku, objednat a doprovodit. Může se jednat o poštovní úřad, banku, atd.

Zájem uživatelů o využívání konkrétních veřejných služeb či jiných zdrojů je zaznamenáván v individuálních plánech péče. Domov respektuje rozhodnutí uživatele, o které služby nemá zájem a s kým se nechce setkávat.